Merkaba

Merkaba

MERKABA – obudź swój uśpiony potencjał! Jesteś kimś więcej, niż myślisz, że jesteś; możesz więcej, niż myślisz, że możesz! Dawno temu ludzie potrafili żyć w Miłości w kontakcie ze swoim Sercem, ale to się zmieniło i ludzkość upadła w ciemność. Dziś znów możemy odtworzyć to święte połączenie i zacząć wpływać na rzeczywistość w sposób, o jakim nam się nawet nie śniło.

Rzecznikiem tej starożytnej wiedzy jest Drunvalo Melchizedek.

Drunvalo od lat studiuje świętą geometrię a swoje odkrycia opisał w 2-óch tomach „Pradawnej Tajemnicy Kwiaty Życia”. Od 30-tu lat naucza aktywacji MERKABY na swoich autorskich warsztatach: „Kwiat Życia” prowadzonych do niedawna na całym świecie przez wielu wyszkolonych przez niego nauczycieli.

A więc czym jest MERKABA?

MERKABA to żyjące ciało świetliste człowieka oparte na uniwersalnym wzorze kwiatu życia odnalezionego w starożytnych miejscach na całym świecie minn. w świątyni Ozyrysa w Abydos w Egipcie, w Turcji, Chinach, w Amistar w Indiach itd.

Jej budowa jest złożona i rozpoczyna się od 2-óch wirujących w przeciwne strony tetraedrów gwieździstych. Następne jest pole Mer-Ka-Ba tetraedru gwieździstego które, gdy jest żywe wygląda jak 18-to metrowy dysk rozpościerający się wokół ciała człowieka. Wokół pola Mer-Ka-Ba znajduje się kula energii z opisaną na niej figurą „dodeka-ikosa”, która jest połączeniem dwunastościanu pięciokątnego i dwudziestościanu. Na koniec pozostaje pole toroidalne, które rozciąga się poza właściwe Mer-Ka-Ba. Wszystko to razem tworzy żywe pole elektromagnetyczne, które jest programowalne za pomocą intencji. [Pole MerKaBa]

Nieaktywną MERKABĘ posiada każdy człowiek. Trzynaście tysięcy lat temu wiedzieliśmy o sobie coś, o czym teraz zupełnie zapomnieliśmy. Geometryczne pole energetyczne wokół ciała może zostać włączone, co jest związane z oddechem. Pole to obracało się wokół nas z prędkością bliską prędkości światła, lecz po upadku prędkość ta spadała, aż w końcu pole przestało wirować. Gdy jednak pole zostaje na nowo włączone i znów się obraca, zwane jest Mer-Ka-Ba, a jego usługi w tej Rzeczywistości są nieocenione. Daje nam poszerzoną świadomość tego, kim jesteśmy, podłącza nas do wyższych poziomów świadomości i przywraca pamięć o nieskończonych możliwościach naszej istoty.

Umiejętność aktywacji pola MERKABA jest kluczem do odkrycia i wykorzystania jej niezwykłych możliwości. Można jej używać do ochrony, uzdrawiania, a także do kontaktu z Wyższym Ja. W praktyce jej możliwości są nieograniczone.

Historia mówi o Mer-Ka-Ba głównie jako o pojeździe, który pozwala człowiekowi wznieść się do wyższych światów lub zejść do niższych. Ale tak naprawdę Mer-Ka-Ba jest czymś znacznie więcej niż tylko pojazdem wniebowstąpienia. Może być naprawdę wszystkim, ponieważ jest to pierwotny wzór, który stworzył wszystko: wszystkie wszechświaty zarówno widzialne, jak i niewidzialne (patrz Starożytna Tajemnica Kwiatu Życia, tom I i II).

W Biblii jest mowa o Ezechielu i kole, w którym Ezechiel wstąpił do nieba. To była Mer-Ka-Ba. W Torze znajduje się odniesienie do Merkavah (taka wymowa obowiązuje w języku hebrajskim), które ma dwa różne znaczenia: pierwsze znaczenie to ”rydwan”, który jest pojazdem, drugie to “Tron Boga”. Kiedy połączymy te dwie definicje,  jej prawdziwe znaczenie staje się jasne. W Starożytnym Egipcie, ten podstawowy wzór nazwany był Mer-Ka-Ba. Były to trzy słowa. Mer oznacza rodzaj światła, które obracamy wewnątrz siebie. Ka oznacza ducha, w tym przypadku odnosi się to do ducha ludzkiego. Ba oznacza ciało ludzkie – choć również może oznaczać koncepcję rzeczywistości, którą ten duch stwarza i utrzymuje. I tak całe słowo oznacza wirujące pole światła, które  zabiera ducha i ciało z jednego świata do drugiego.

Drunvalo opowiada:

Kiedyś spędziłem kilka godzin z Credo Mutwa, duchowym przywódcą plemienia Zulusów w Afryce. Wyjaśnił mi, że Merkaba (jedno słowo) było słowem Zulu oznaczającym czaso-przestrzenno-międzywymiarowy pojazd. Powiedział mi, że według legendy Zulu całe jego plemię przybyło z innego wymiaru tu na Ziemię za pomocą Merkaby. We współczesnym świecie są nauczyciele – a ja jestem jednym z nich – którzy pomagają ludziom przypomnieć sobie Mer-Ka-Ba. Tak więc rozpoczął się proces wznoszenia świadomości, który ostatecznie przeniesie nas ze świata trzeciego wymiaru do następnego, wyższego wymiaru. Ten proces nazywamy ” Wniebowstąpieniem”. Wniebowstąpienie to proces, w którym ludzkie ciało przekształca się w światło i rodzi się do nowego świata. Osiąga się to poprzez medytację, która wymaga całkowitej integracji  serca, umysłu, ciała i ducha w jeden świetlisty wzór, dzięki czemu wykraczamy poza ludzkie ograniczenia tej rzeczywistości. Ta koncepcja Mer-Ka-Ba jako pojazdu wzniesienia nie jest nowa. Jest bardzo, bardzo stara.

Czym właściwie jest Mer-Ka-Ba? Technicznie, jest to elektro-magnetyczne pole o temp. około czterech stopni Kelvina, znajdowane w zakresie mikrofal – w trzecim wymiarze – i jest geometryczne w w swojej naturze. Jego geometrię nazywamy "świętą geometrią” ponieważ ten szczególny wzór znajduje się we  wzorach wszystkich  rzeczy w stworzeniu.

Geometria Merkaby

Pole Mer-Ka-Ba jest niezwykle złożone. W jego budowę wchodzi pięć brył platońskich i inne święte wielościany. Prawdopodobnie rozszerza się na wszystkie możliwe wszechświaty i wymiary równoległe i może zmieniać swój charakter z elektro-magnetycznego na taki, jaki jest w danym momencie właściwy. Wzór Mer-Ka-Ba można znaleźć w całym kosmosie, tak jak np. na tym zdjęciu galaktyki "Sombrero".

Funkcje Merkaby

Jednym z zastosowań Merkaby jest to, że podejmuje ducha i ciało w przyszłym świecie. Jest po prostu pojazdem dla człowieka, który przemieszcza się pomiędzy wymiarami. Jednak ta, i większość innych jej funkcji, jest niemożliwa do uzyskania, dopóki nie zrozumiemy, jak ją aktywować. Mer-Ka-Ba otacza ludzkie ciało jak trójwymiarowa sieć geometryczna, która jest uśpiona i nie funkcjonuje, jakby czekała na odpowiedni moment. Kiedy duch, który zamieszkuje ciało, przypomina sobie o niej i zaczyna zmieniać pewne aspekty siebie, rozpoczyna się niesamowita przemiana.

W czasach starożytnych wierzono, a nawet pisali o tym Hebrajczycy, że Merkavah może być włączona w szczególnych przypadkach do medytacji. Wymaga to zmian w oddychaniu, w umyśle, sercu i ciele, co zmienia sposób, w jaki człowiek postrzega rzeczywistość. Z mojej perspektywy jest to początek Oświecenia.

Mer-Ka-Ba może być aktywowana na dwa sposoby: męski i żeński. Sposób męski porusza Merkabę za pomocą specjalnej medytacji, która łączyła oddech, mudry i wizualizację. Ale, Merkaba może być uaktywniona również za pomocą metod, które są czysto żeńskiej natury np. poprzez prawdziwe życie w miłości, wierze, zaufaniu, prawdzie i współczuciu. Mer-Ka-Ba może wtedy spontanicznie ożyć. Innymi słowy, człowiek o bardzo czystym charakterze może aktywować żywe pole Mer-Ka-Ba wokół siebie, nawet jeśli z początku nie wie o jej istnieniu.

I tak, absolutnie, Mer-Ka-Ba żyje. Jest to pole życia, a nie czysto mechaniczny wytwór. Ponieważ jest to pole życia, odpowiada na ludzkie myśli i uczucia, co w zasadzie jest sposobem połączenia się z tym polem. Więc “komputerem”, który zarządza polem Mer-Ka-Ba jest ludzki umysł i serce. A jej możliwości są nieograniczone.

W pewnym określonym momencie (niekoniecznie w tym życiu), pole Mer-Ka-Ba danej osoby może stać się żywe. Kiedy to nastąpi, zachodzi zmiana elektro-magnetyczna, co skutkuje ekspansją energii, która wychodzi z małego miejsca, blisko podstawy kręgosłupa i szybko rozszerza się do około 27 – 30 metrów promienia, wokół ciała. Ten dysk energii może być łatwo postrzegany metodami naukowymi i jeśli Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych mają rację, to może być również widziany na ekranach komputerów za pośrednictwem satelity. Innymi słowy, wojsko może zobaczyć ludzi, którzy aktywują swoje pole Mer-Ka-Ba, i oglądać, jak poruszają się po powierzchni Ziemi.

Ponieważ liczba ludzi, którzy już to zrobili liczy się w milionach, to musi być to dość częsty widok. Jest to ogromny wybuch magnetyczny, który zwraca na siebie uwagę. Ale, jeśli człowiek, który aktywuje swoją Merkabę wyrazi taką wolę, może się ona stać całkowicie niewidoczna dla radarów.

Wiedza na temat Mer-Ka-Ba jest dobrze znana najpotężniejszym rządom na świecie. Jestem pewien, że nasz rząd użył Mer-Ka-Ba w 1943 r. podczas Eksperymentu Filadelfia i w 1983 podczas eksperymentu Montoc – w swoich eksperymentach kontroli umysłu i poszukiwań międzywymiarowych, oraz w kontroli pogody. Jestem również pewien, że Rosja używa Mer-Ka-Ba w swoich programach szpiegowskich i systemach obronnych.

Ale niezależnie od eksperymentów rządowych, Matka Ziemia, rasa ludzka, i my jako jednostki możemy korzystać z tej wiedzy. Pamięć o Mer-Ka-Ba rozwija się teraz na całym świecie. Z mojego punktu widzenia, to wszystko jest częścią rozwijającego się, kosmicznego DNA. Mer-Ka-Ba zostanie przypomniana, ponieważ teraz to jest na to właściwy czas. Tak, wierzę, podobnie jak prawie wszystkie starożytne cywilizacje, że istnieją szczególne momenty w dziejach ludzkości, gdzie wielkie skoki ludzkiego zrozumienia miały miejsce, jak w starożytnym Sumerze, Egipcie, czy cywilizacji Doliny Indusu. 

Naprawdę czuję, że doszliśmy do jednego z tych wielkich momentów w historii ludzkości, gdzie genialne światło rozszerza po całym świecie i pojawia się wielki krok w ludzkiej świadomości. I, moi przyjaciele, naprawdę wierzę, z mojego osobistego doświadczenia, że Mer-Ka-Ba jest to wejście na wyższy poziom świadomości, który może być katalizatorem rozwoju tej wielkiej zmiany o nazwie Ascension (Wniebowstąpienie).

Tak więc, aby zakończyć, powiem jeszcze raz: Ty jesteś kluczem do wniebowstąpienia. Niezależnie od tego, kim jesteś w tej chwili, kimś dobrym lub złym, możesz zmienić swój charakter. Dokładnie tak samo, jak schudnąć, jest to całkowicie pod twoją kontrolą jeśli się skoncentrujesz. Podczas, gdy dokonujesz tej zmiany, twoja Mer-Ka-Ba  staje się żywa. A kiedy ona żyje, wszystko jest możliwe.

Zobacz, kiedy jest najbliższy warsztat Przebudzenia Oświeconego Serca, na którym aktywujesz Merkabę.

Komentarze (0)
Aby móc dodawać komentarze, musisz się zalogować.